11/19/18

2018 2nd Annual Night Glow Barrel Race Results

Open & Youth 1D Winner Amanda Rath

Open 2D Winner Colleen Lock on Elvis

Open 3D Winner Carmen Larson on Penny

Open 4D, Youth & Novice 2D Winner Kayla Curtis on Rain

Youth 3D Winner Katie Smith on Jack Flash

Youth 4D Winner Jenni Barnes Doc

Novice 1D Winner Stephanie Shigaio on Sylvester

Novice 2D Winner Kayla Curtis on Rain

Novice 3D Winner Marie Curtis on Annie B Smooth

Peewee 1D Winner Austyn Hale on Princess

Peewee 4D Winner Stetson Steele on Ziggy

Pole Bending 1D Winner Marie Curtis on Annie B Smooth

Pole Bending 2D Winner Samantha Skwara on Gypsy

Open, Youth & PeeWee Results

Novice & Pole bending

10/28/18

3rd Annual Costume Contest & 4D Barrel Race & Pole Bending

Open & Youth 1D Winner Amanda Rath on Minnie

Open 2D Winner Danielle George on JP Cinnamon Burst

Open 2d Winner Audrey Vanburen on Boss

Open, Youth and Novice 4D Winner Jorja Mashburn on Radio

Youth 2D Winner Tera Krause on Makin Moves on You

Youth 3D & Novice 1D Winner Alyssa Nimmick on Mazy

Novice 2D Winner Carmen Larson on Penny

Novice 3D Winner Jorja Mashburn on Jet

PeeWee 1D Winner Gracie Mashburn on SS

PeeWee 4D Winner Stetson Steele on Ziggy

Pole Bending 1D Winner Alyssa Nimmick on Mazy

Pole Bending 2D Winner Audrey Vanburen on Hork

Open, Youth & Novice

Peewee & Pole Bending

10/16/18

Mismatched, Chug & Run, & 4D Barrel Race Results

Mismatched Barrel Race Results

Rhea Fenner on Cowboy Open Winner

Amanda Rath on Mongo Youth Winner

 

Chug & Run Barrel Race Results

Stephanie Shigaio on Liz Open Winner

Amanda Rath on Minnie Youth Winner

Gracie Mashburn on SS PeeWee Winner

Hannah Rath Peewee Stick Horse Winner

Open, Youth & PeeWee Results

DeeMaris Duvall on GG Open Winner

Cheyann Giannopulos on DW Pink Lady Open 2D Winner

Deemaris Duvall on Eclipse Open 3D Winner

Cheyenne Esparza on Josie Open 4D Winner

Amanda Rath on Minnie Youth Winner

Jorja Mashburn on Radio Youth 3D Winner

Abbie Chenult on Kodak Youth 4D Winner

Novice & Pole Bending Results

Erin Pommerening on Chester Novice 1D Winner

Taylor Pommerening on Levi Novice 2D Winner

Jorja Mashburn on Jet Novice 3D Winner

Jorja Mashburn on Radio Novice 4D Winner

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09/30/18

September 29th, 2018 Results

Open 1D Winner Jodi Weston on Stoney

Open 2D & Senior 1D Winner Bonnie Morgan on Coalie Sue

Open 3D Winner Danielle George on JP Cinnamon Burst

Open 4D & Senior 3D Winner Marlene Turk on Hoodoo

Youth 1D Winner Tera Krause on Makin Moves on U

Youth 2D Winner Kylie Smith on Jack Flash

Youth 3D & Novice 2D Winner Madison Rockwell on Wyatt

Youth 4D Winner Jenni Barnes on Bella

Novice 1D Winner Jorja Mashburn on Jet

Novice 3D Winner Ashley Barnes on Sister

Novice 4D Winner Chantelle Carter on Sd Way to Smoke

PeeWee 1D Winner Gracie Mashburn on SS

PeeWee 4D Winner Austyn Hale on Princess

Pole Bending 1D Winner Jorja Mashburn on Radio

Pole Bending 2D Winner Jorja Mashburn on Jet

Open, Youth & Senior

Peewee, Novice & Pole bending

09/15/18

September 13th, 2018 Results

Open & Youth 1D Winner Breyana Dubray

Open 2D Winner Suzanne Hoffman on Maggie May

Open & Novice 3D Winner Carmen Larson on Domino

Open 4D Winner Liberty Wilson on Amigo

Youth 2D Winner Amanda Rath on Minnie

Youth 3D Winner Kylie Smith on Jack Flash

Youth 4D Winner Jorja Mashburn on Radio

Senior 1D Winner Marlene Turk on Hoodoo

Novice 1D Winner Chanda Sollinger on Sky

Novice 2D Winner Jenni Barnes on Bella

Novice 4D Winner Ashley Barnes on Sister

PeeWee 1D Winner Gracie Mashburn on SS

PeeWee 2D Winner Gracie Masburn on Jake

PeeWee 4D Winner Darcie Mason on Lucy

Pole Bending 1D Winner Breyana Dubray on Blue Hickory

Pole Bending 2D Winner Carmen Larson on Domino

Open, Youth & Senior Results

PeeWee, Novice & Pole Bending Results